Rodina

10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži

1. Navštivte trhy –  Mezi denní pařížské rituály patří navštívení venkovních tržišť, kde koupíte čerstvé potraviny a ovoce. Nesmíte si nechat ujít trh, který se nachází na ulici Rue Montorgueil, začínající na Rue Rambuteau (Metro: Les Halles).
 
2. Květinový trh na I´lle de la Cité – Není lepší způsob, jak zajistit, abyste se v domě cítili jako v tom vašem, než že si zakoupíte čerstvé květiny u řeky Seiny.
 
3. Fauchon – Nakupování pro labužníky s více než 20.000 položkami speciálních potravin z celého světa je zaručený způsob, jak zdokonalit své kuchařské dovednosti nebo v sobě kuchaře odhalit.
 
4. Toukly po Montmartre – Ano, je přeplněný turisty a některými normami přeceňován, ale stále je to Paříž v celé své kráse, tak se zde projděte a užijte si Sacre Coeur.
 
5. Hroby slavných – Přineste květiny a pokloňte se legendárním Američanům, kteří nazvali Paříž svým domovem, nebo v případě Jima Morrisona v Paříži zemřeli. Za návštěvu stojí Père Lachaise, nejslavnější hřbitov na světě.
 
6. Projděte se kolem Seiny – Pokud máte štěstí, že sdílíte byt s někým, nic neoživí romantiku tak rychle, jako procházka podél Seiny v kteroukoli denní dobu.
 
7. Čas na čaj – Anglie je známá čajem, ale pařížský Salon de thé je zážitek. Navštivte Angelinu nebo Bertillion a vychutnejte si opravdový prožitek z čaje ve velkém stylu.
 
8. Napište slavný americký román – Využijte inspirace z vysedávání v kavárnách, zkoumejte své vnitřní démony a obdivujte okouzlující Pařížany. Fungovalo to pro Hemingwaye.
 
9. Opera – Navštivte jeden z velkých operních domů, i když se vám opera nelíbí. Vznešenost a lidé z Bastille a Garnier jsou nádherným zážitkem, který si můžete přinést domů.

10. Prohlížení pařížských výkladních skříní – Ultra drahé pařížské obchody na Fauborg-St. Honore jako je Hermes, Dior, LaRoche, Courreges, Cardin a Saint Laurent jsou dekadentním potěšením… možná jednou.

Vstupte do diskuse

Neplánované těhotenství
7 tipů pro bezstarostné cestování
Lekárnička na dovolené
10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži
5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje
5 vánočních filmových hitů
Cvičíme jógu pro skvělou postavu
4 kroky k zahojení zlomeného srdce