Život

5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje

Obývací pokoj je místnost v domě , která má velmi zvláštní význam. Je to obvykle největší společenská místnost v domě a proto mívá i nejvíce metrů čtverečních. A jako taková si zaslouží pečlivé zvážení rozmístění nábytku. Zkusme si proto říci určité základy dobrého a úspěšného obývacího pokoje

1 ) Nezapomeňte na průchodnost!

Velmi často bývá obývací pokoj a je jedno zda se jedná o bytový dům nebo samostatný domek průchozí místností. Z obývacího pokoje vedou velmi často vchody do dalších prostor jako třeba je kuchyň, ložnice, schodiště a pokud existuje, tak na terasu do studovny či rodinných pokojů atd …

To je důvod, proč při návrhu rozvržení nábytku je třeba mít na paměti, že je dobré mít obývací pokoj vzdušný a prostorný. Není nic horšího než při dostávání se do dalších místností bojovat s překážkami u vchodů.

2 ) Harmonie na pohled

Je dobré vytvořit harmonickou rovnováhu mezi použitými a nepoužitými prostory . Použitým prostorem mám namysli podlahu na které bude nábytek, květiny a jiné doplňky obývacího pokoje. Není nutné vyplnit každý kout v obývacím pokoji funkčním či dekoračním prvkem . Ale jak již bylo zmíněno výše je nutné aby zůstal obývací pokoj pro všechny bezproblémově průchozí.

3 ) Vytvořte si obývací pokoj dle svých potřeb

Přemýšlejte o tom, co se stane, když se rozhodnete uspořádat oslavu doma . Všichni vaši přátelé / příbuzní / kolegové se sejdou v obývacím pokoji a bude je nutné někde usadit. Takže při plánování obývacího pokoje je vhodné i tuto skutečnost brát v potaz. Kord jestliže plánujete pořádat doma oslavy či párty častěji. Nikdo přeci nechce aby vaši přátele či kolegové seděli na zemi. To by byl neomluvitelný faux-pass. A proto zamyslete se k čemu budete obývací pokoj používat

4 ) Větrání

Pokud je Váš obývací pokoj velký a prostorný má též ve většině případu i vyšší strop. Je vhodné se zamyslet zdali by tato výška nešla použít pro instalaci klimatizace nebo větracího systému. Né vždy je vhodná doba pro otvírání oken a mnoho lidí v místnosti velmi rychle vydýchá vzduch a přísun čerstvého vzduchu určitě velmi uvítají.

5 ) Přívětivé barevné schéma

Jak je známo měl by obývací pokoj mít přívětivé barevné schéma at’ už se jedná o barvu stěn či ton osvětlení. V obývacím pokoji trávíme obvykle mnoho času a tak by na nás měl působit příjemným dojmem. Lze též doporučit do obývacího pokoje zakomponovat kvetoucí květiny a zeleň, jenž dokreslí pohodu vašeho obývacího pokoje.

O interieru obývacího pokoje by jistě šlo napsat mnoho řádků, ale těch 5 pravidel pro vytvoření dokonalého obývacího pokoje je základ pro Vaše spokojené bydlení.

Vstupte do diskuse

Neplánované těhotenství
7 tipů pro bezstarostné cestování
Lekárnička na dovolené
10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži
5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje
5 vánočních filmových hitů
Cvičíme jógu pro skvělou postavu
4 kroky k zahojení zlomeného srdce