Rodina

Chcete-li být po rozvodu šťastní, mějte na paměti těchto 5 věcí

Chcete-li být po rozvodu šťastní, mějte na paměti těchto 5 věcí:
 
Život po rozvodu bod 1: Přemýšlejte o své emoční stabilitě… ať už jste se rozvést chtěli, nebo ne, musíte tomu čelit.
Rozvod je těžký, a jestli si jím procházíte, nebo ho už máte za sebou, vaše emocionální stabilita je velice důležitá, protože byste mohli mít tendenci být poněkud nedůtkliví poté, co si projdete tímto emocionálním peklem. Mějte na paměti, že váš život po rozvodu může být skvělý, ale musíte se smířit s tím, že si projdete (nebo už jste si prošli) těžkou životní zkouškou. Čelit tomuhle tváří v tvář je důležité a zásadní pro to, jestli po rozvodu budete šťastní.
 
Život po rozvodu bod 2: Podívejte se na to z lepší stránky, rozvod se může stát vaším novým začátkem!
Kolikrát v životě si přáli, abyste mohli začít úplně od začátku? Pokud si odpovíte “mnohokrát”, nic si z toho nedělejte, takhle to má většina z nás. Když zaujmete pozitivní postoj k vašemu novému startu, bude to mít obrovský vliv na to, jak šťastný váš život po rozvodu bude. Život po rozvodu může být fantastický, ale pokud nezůstanete pozitivní ohledně toho, co je před vámi, bude velmi těžký. Uvědomte si, že abyste byli šťastní, je třeba využít možnost začít zcela znovu!
 
Život po rozvodu bod 3: Obklopte se ve svém volném čase lidmi, které máte rádi.
Příliš častokrát jdou lidé do nového vztahu s kdekým, protože se po rozvodu cítí osamělí. Rozpoutat vztah, romantický nebo přátelský, s kýmkoli a s každým, kdo bude s vámi trávit čas, může to přispět k vašemu neštěstí. Zastavte se a přemýšlejte o lidech, se kterými trávíte čas, a zeptejte se sami sebe: „Až můj emocionální zmatek skončí, opravdu bych chtěl udržet vztah s touto osobou?“. Život po rozvodu je těžký … takže pokud uvažujete, že si jedním projdete, nebo už jste si jím prošli, ujistěte se, že jste si pečlivě vybrali s kým trávit volný čas.
 
Život po rozvodu bod 4: Je důležité, abyste každý týden dělali to, co vás baví.
Užívejte si svůj život po rozvodu – nezapomeňte se na chvíli zastavit a “přivonět si k růžím”. Někteří lidé po rozvodu dávají průchod citům, pracují, začnou se skrývat, nebo naprosto zešílí a jejich následný život není tak zdravý, jak by být měl. Alespoň jednou týdně si udělejte čas a dělejte něco, co vás skutečně baví … to vám pomůže vypořádat se s rozvodem příjemnější cestou.
 
Život po rozvodu bod 5: stanovte si konkrétní cíle a zrealizujte plán k jejich dosažení.
Rozvod může váš život zdánlivě vyvést z rovnováhy. Abyste ze sebe měli dobrý pocit, přemýšlejte o vašich cílech a plánech, které jste vždy měli, ale nikdy jste jich nedosáhli. Pak si tyto cíle seřaďte podle priorit a vymyslete plán, jak jich jeden po druhém dosáhnout. Dodržte každý plán a buďte šťastní a oslavujte, jakmile dosáhnete svého cíle. Váš život pak bude výrazně lepší a zdravější, pokud si tuto koncepci vezmete k srdci a budete se jí držet.
 
Když si svůj život po rozvodu představíte a přemýšlíte o tom, jaký by mohl být, je rozumné a důležité pro to, abyste po rozvodu byli šťastní. Váš život nemusí být pokračováním bolesti, kterou si procházíte, nebo jste si už prošli.
 
Život po rozvodu může být velmi osvobozující, pokud jednáte na základě logiky, plus více pozitivních emocí spíše než těch negativních. Pokud je rozvod před vámi, nebo už ho máte za sebou, udělejte si čas, a skutečně si svůj život naplánujte.

Název článku: 5_Ways_To_Ensure_You_Will_Have_a_Happy_Life_After_Divorce

Vstupte do diskuse

Neplánované těhotenství
7 tipů pro bezstarostné cestování
Lekárnička na dovolené
10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži
5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje
5 vánočních filmových hitů
Cvičíme jógu pro skvělou postavu
4 kroky k zahojení zlomeného srdce