Rodina

Neplánované těhotenství

Těhotenství často bývá příjemné překvapení. Nicméně jestliže je těhotenství neplánované, může to být tak trochu překvapení. Existují kroky, které můžete učinit, aby neplánované těhotenství byl příjemný zážitek.

1, mluvte s kamarádkou nebo členy rodiny, kterým můžete důvěřovat. Budete potřebovat někoho, kdo vás bude podporovat, ale nebude se u toho tvářit vševědouce. Těhotenství je úžasný emocionální čas a poslední věc, kterou potřebujete, je hromada stresu.

2, jestliže jste teprve ve fázi oznamování svého požehnaného stavu, tak se připravte na různé reakce lidí kolem sebe. Můžete dostat jak přející reakce, tak i kárající, jak jste nezodpovědná, jít v dnešní době bez přípravy do potomka. Buďte připravená na obě varianty. Berte to tak, že co se stalo, stalo se a není konstruktivní ohlížet se za minulostí s lítosti, hněvem či zoufalstvím. Je lepší se dívat dopředu a těšit se na nastávající události.

3, nemějte pocit, že jste sama. Neplánované těhotenství se stalo mnoha ženám. Existují skupiny podpory pro online i offline pomoc, které vám pomohou překlenout počáteční starosti a problémy. Nebojte se požádat o jejich radu. Nebojte se vyjádřit svůj vlastní strach a obavy. Můžete takto najít mnoho spřízněných duší.

4, připravte se, že budete muset informovat otce dítěte. Je zřejmé, že to nebude snadné, kord jestliže váš vztah nebyl příliš pevný. Odpověď může být různá, od nadšení a nabídnutí všemožné podpory až po popření možného otcovství. Doufejte, že vás se bude týkat varianta, kdy bude otec nadšený, ale berte do úvahu i druhou možnost.

5, buďte si vědomi, že vaše tělo je v jiném stavu. Vzhledem k tomu, že jste nyní těhotná, vaše tělo je zaplaveno hormony a proměňuje se každý den. Vezměte v úvahu, jak se vám mění život a co vše vás čeká. Vaše reakce budou často pod vlivem hormonů a může se stát, že vyřknete něco, čeho budete později litovat. A proto se u důležitých rozhodnutí zkuste na chvilku zastavit a znovu si promyslet, co chcete říci.

Vstupte do diskuse

Neplánované těhotenství
7 tipů pro bezstarostné cestování
Lekárnička na dovolené
10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži
5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje
5 vánočních filmových hitů
Cvičíme jógu pro skvělou postavu
4 kroky k zahojení zlomeného srdce