Rodina

7 tipů pro bezstarostné cestování

Všichni v dnešní době cestujeme o hodně více, než naši rodiče. Cestujeme po celém světě a myslíme jen na pásmovou nemoc a ne na obrovské vzdálenosti, které urazíme. Náš svět se stává menší a dosažitelnější. A to je dobrá věc. Pomáhá nám to pochopit různé kultury, různé lidi s různými způsoby života a práce. Existuje ale několik důležitých věcí, které byste měli vždy zkontrolovat dříve, než vyrazíte.
 
1. Může se to zdát jako samozřejmost, ale mnoho lidí se neobtěžuje zjistit nejzákladnější věci o zemi, kterou chce navštívit. Měli byste to udělat, abyste nebyli překvapení, nebo zklamaní.
 
2. Podívejte se, jaké počasí najdete tam, kde jedete. Pokud žijete na Floridě a cestujete do severního Grónska, budete v šoku, pokud nevíte, že mnohem chladnější počasí je zde normální.
 
3. Je dobré se ujistit, že máte zdravotní a všeobecné pojištění (máte ho, ne?).
 
4. Máte všechny papíry a dokumenty potřebné pro vaši cestu? Pokud ne, sežeňte si je.
 
5. Existují tam, kde jedete, nějaké nemoci, proti kterým budete potřebovat očkování? Zjistěte to ještě předtím, než budete nemoci vystaveni.
 
6. Pokud máte v plánu řízení v místě, kam máte v úmyslu cestovat, zkontrolujte, zda máte přijatelnou licenci. Možná budete potřebovat na příklad mezinárodní řidičský průkaz. A jste obeznámeni s místními pravidly jízdy? Pokud ne, rychle se s nimi seznamte.
 
7. A konečně to nejvíce zřejmé ze všech: je váš pas ještě platný? Pokud ne, máte dost času vyřídit si nový dříve, než se vydáte na cestu? Divili byste se, možná byste žasli, kolik lidí na tohle zapomene.
 
 

Vstupte do diskuse

Neplánované těhotenství
7 tipů pro bezstarostné cestování
Lekárnička na dovolené
10 nejlepších věcí, které můžete zažít v Paříži
5 tipů pro vytvoření skvělého obývacího pokoje
5 vánočních filmových hitů
Cvičíme jógu pro skvělou postavu
4 kroky k zahojení zlomeného srdce